Férfiként csak azt tudom mondani djkaty beküldéséhez, hogy ilyen szín nincs is (tanács hölgyek számára férfiak kezeléséhez: soha ne használjatok színekre összetett szavakat; lehetőleg két szótagnál hosszabbakat se - egyszerűen nem értjük, bocs):
Tegnap este (2009. 09. 06.) láttam a Helyszínelőknek azt a részét, amiben egy pasas meghal a saját, rovarirtásért lezárt házában a szertől, és találnak néhány kék farktollat, majd kiderítik, hogy „ibolyakék arapapagájtól” származik. A gond ezzel csak az, hogy az állat magyar neve jácintkék ara (egyébként ez a legnagyobb testű papagáj). Szerintetek tényleg olyan bonyolult utánanézni egy ilyen jellegű dolognak?
A viccet félretéve, elismerésem djkaty-nak, egyrészt a sok kitűnő beküldéséért, másrészt a biológiai ismereteiért, és nem utolsó sorban azért, hogy a mellékelt képpel kisegített - nélküle lövésem sem lett volna az ibolyakék szín árnyalatát illetően. Én magamtól csak az argentin kéket ismerem - bár az is lehet, hogy nem ez a szín neve, de a csapat meze alapján megismerem. Viszont azt, hogy beige, simán lefordítom bézsre, anélkül, hogy bármilyen szín is megjelenne a fejemben. Istenem, amikor a jó öreg fekete-fehér tévén néztük a műkorcsolya-közvetítéseket, Vitray pedig lenyűgöző költőiséggel írta le a kűrruhák színorgiáját... amiből nekem kb. ennyi jött le: "A ruha felső részén (szín) alapon (szín) betétek, (szín) és (szín) árnyalatú csíkokkal. A deréktájon (szín)-be megy át, majd a szoknya (szín) redői között itt-ott feltűnik (szín) és (szín) is."